شرکت سینا آتی نت در سال 1379 فعالیت رسمی خود را در زمینه فروش اینترنت، تلفن بین الملل ، اجرای شبکه، ارتباطات و دکل‌های مخابراتی، فروش تجهیزات شبکه و دوربین‌های امنیتی، مشاوره و آموزش آغاز نمود. این شرکت با تکیه بر تخصص و دانش نیروهای باتجربه ، سعی در گسترش توانمندی و فعالیت خود در اجرای پروژه‌های انفورماتیک دارد و با سرلوحه قرار دادن مشتری مداری، سرعت و دقت در انجام کارها در پی جلب رضایت مشتریان خود است.

شرکت سینا آتی نت به عنوان اولین شرکت سرویس دهنده اینترنت در استان همدان با انجام سرمایه گذاریهای لازم، مجوز توزیع پهنای باند اینترنت یا ISDP در استان همدان را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت نموده و به عنوان اولین و تنها دارنده این مجوز دراستان همچون شرکت مخابرات به ارائه پهنای باند اینترنت به سازمانها، ادارات دولتی، مراکز دانشگاهی و شرکتهای سرویس دهنده اینترنت پرداخت و با توجه به مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، این شرکت موفق به اخذ پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت (Servco) و اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO)به نام شرکت ارتباطات ثابت آوا اروند گردید.

همچنین این شرکت تلاش در زمینه تولید دانش ،دو شرکت دانش بنیان با نام های آتی سان انرژی در زمینه طراحی و تولید ماشین های برقی و آتی تک فرادید در زمینه طراحی و تولید پهباد تاسیس نموده است